Mandag 14 September
Kl. 09:00 - 10:15, Digitalt
Frokostmøte om "Den store samtalen"
Arrangør: Norges Frivilligsentraler
Bli med på frokostmøte hvor vi sammen med KS og Frivillighet Norge presenter "Den store samtalen", en dugnad hvor vi håper alle landets innbyggere blir invitert til å møtes og snakke sammen.

«Vi må møtes, vi må snakke sammen, ikke med mål om å bli enige, men om å forstå og respektere hverandre. Det er det vi bygger dette landet på.»

sa Kong Harald i sin nyttårstale på vei inn i 2025. Og nettopp dette er hensikten med Den store samtalen.

I dette frokostmøtet vil vi presentere hva Den store samtalen er, hvorfor en dugnad for å få alle innbyggere til å snakke sammen har startet, og hvordan de frivilligsentralene som ønsker kan delta i denne store nasjonale dugnaden.

På frokostmøtet vil du blant annet møte Hanne Sørheim-Rensvik fra KS Partnerskap for radikal innovasjon, generalsekretær i Frivillighet Norge Stian Slåtterøy Johnsen og generalsekretær i Norges frivilligsentraler Gijs Mans.

"Hva bringer oss sammen?" er tema for den første nasjonale store samtalen.


Den store samtalen, startet som en ide i en samtale mellom to personer. En jobbet i KS og en i KLP. Ideen er inspirert av National dialogue i Finland som har eksistert i mange år. Etter den samtalen har arbeidet blitt etablert, og det er gjennomført flere samtaler for å få erfaringer. Du kan lese mer om den store samtalen på KS sine nettsider her

Det er etablert en egen nettside for å delta på samtaler og invitere til samtaler. Vi vil blant annet presentere denne nettsiden, og hva det innebærer å invitere til dialog, hvordan du får opplæring og støtte til invitasjoner og markedsføring.

For dere som er ekstra nysgjerrige og ønsker en snikktitt på hva som er under arbeid, kan dere ta en titt her https://www.denstoresamtalen.org/

Vel møtt til frokostmøte!

Påmelding

Send
2018 © Norges Frivilligsentraler