Et brennende engasjement for elsykkel turer!
Arne Sauar, 76 år la ut på langtur med med elsykkel, 1300 kilometer ble det og tre sammenhengende uker på sykkelsete. Boka om turen har det blitt og nå ønsker Arne å bidra til og inspirere andre seniorer ut på sykkelen.Vi gleder oss over Arnes engasjement!
Senior ressursen er viktig for frivillig organisasjoner, Arne er tydelig på at det gir inspirasjon og menig i hverdagen å få være med og føle seg til nytte. Samtidig så er senior ressursen nødvendig for at vi sammen skal klare å løse felles utfordringer i fremtiden.
Arne bidrar i arbeidet med sykkelturen Nasjonalt og hjemme i Arendal, hvor han arbeider for å få i gang elsykkel-turer sammen med frivilligsentralene.
En fin opptrapping til Sykkelturen 2022 sier Arne.
Arne utfordre seniorer i alle landets kommuner til å bidra i prosjektet Sykkelturen 2022 og legge tilrette for felles elsykkel turer i lokal samfunnet!
Del på:
-
Gladsak med bismak
KUD har nå fordelt årets statsbudsjett til frivilligsentralene. Vi er svært glade for å se at 32 nye sentraler får tilskudd! Det vi derimot ikke er glade for er at vårt krav om å øke potten tilsvarende antall nye sentraler ikke ble ivaretatt, noe som fører til at den enkelte frivilligsentral får mindre penger enn i fjor.
-
Bli med på Fagkonferansen 2023: Hvem mangler i Fellesskapet?
Tross massiv innsats fra frivillig sektor for å skape gode og inkluderende lokalsamfunn, faller likevel noen utenfor. På fagkonferansen 2023 ser vi nærmere på hva som ligger bak denne utfordringen, og ser på løsninger sammen.
-
Norges Frivilligsentraler sitt nye landsstyre
Landsmøtet til Norges Frivilligsentralers valgte 3. november 2022 sitt nye styre. Her kan du lese om styre- og varamedlemmene.
-
Gode nyheter for frivilligsentraler som driver brukthandel
Nærmere en femtedel av Norges 500 frivilligsentraler driver bruktbutikk. I mange år har det ligget en uløst floke i veien for dette, nemlig et lovverk som ikke har vært tilpasset frivilligheten. Nå har Næringsministeren selv gitt oss en løsning på floken.
-
Tips for deg som vil drive språktrening i frivilligsentralen
Sist uke arrangerte NFS frokostmøte om språktrening i frivilligsentralene. Her bidro innledere fra Røde Kors, Sjakk og samfunn og Askøy frivilligsentral med gode tips og råd for frivilligsentralenes arbeid med språktrening.